Rozliczenie pracowników z Ukrainy

Doświadczony pośrednik pomoże rozliczyć się pracownikom z Ukrainy. Osoby, które są zatrudnione w polskiej firmie na podstawie umowy o pracę otrzymują opodatkowany dochód.

W jaki sposób się rozliczyć?

Odpowiedź na pytanie, czy pracownik z Ukrainy musi się rozliczać jest pozytywna. Zaliczka na podatek dochodowy jest potrącana co miesiąc z wynagrodzenia przez pracodawcę. Następnie PIT-11 jest wysyłany do końca lutego. Zeznanie podatkowe powinno być złożone w jednym z polskich urzędów skarbowych do 30 kwietnia 2021 roku.

Podatek od dochodu

Może się również zdarzyć sytuacja, że pracownik z Ukrainy nie będzie przebywał na terenie Polski dłużej niż 183 dni w trakcie roku podatkowego. W takim przypadku pobierany jest zryczałtowany podatek od przychodów w wysokości 20% wynagrodzenia. W takiej sytuacji składanie zeznania podatkowego w Polsce nie jest konieczne. Obywatele Ukrainy mają czas na złożenie rozliczenia podatkowego oraz wpłatę od 15 lutego do 30 kwietnia 2021 roku. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w sytuacji, kiedy planuje się wyjazd z kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *