Kim jest headhunter

Na czym polega praca headhuntera?

Łowca głów to osoba, która zajmuje się pozyskiwaniem wysoko wykwalifikowanych pracowników do pracy. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfiki tego zawodu, a także korzystania z pomocy headhuntera w procesie rekrutacji.

Kim jest headhunter?

Headhunter nazywany jest potocznie „łowcą głów”. Łowca głów to osoba, która zajmuje się najczęściej poszukiwaniem wysoko wykwalifikowanych pracowników średniego oraz wysokiego szczebla, którzy posiadają niezbędną wiedzę oraz doświadczenie w realizacji powierzonych im zadań zawodowych. Wśród pracowników najczęściej poszukiwanych przez łowców głów można wyszczególnić menedżerów, dyrektorów, a także inne osoby, które mają znajomość specyficznych lub wąskich branż. Headhunterzy po znalezieniu specjalistów nakłaniają ich przy pomocy negocjacji do zmiany pracy na rzecz klienta, z którym aktualnie współpracują.

Zadania headhunterów

Zadania zawodowe realizowane przez headhunterów można uznać za dość skomplikowane. Przede wszystkim ich głównych obowiązkiem jest znalezienie specjalisty, który aktualnie nie chce zmienić pracy i nie poszukuje nowej. Na drodze negocjacji oraz korzystnych propozycji łowca głów nakłania pracownika do zmiany swojego miejsca pracy na bardziej atrakcyjne według niego. Wśród proponowanych korzyści wymieniane są przede wszystkim aspekty finansowe, ale także szeroko pojęte lepsze warunki pracy, takie jak pakiety świadczeń medycznych, opłacane szkolenia, a także sponsorowane wycieczki dla pracowników.

Korzyści ze współpracy

Z całą pewnością można stwierdzić, że współpraca z łowcą głów może przynieść szereg korzyści. Zatrudnienie headhuntera jest dość kosztowne, jednak uzyskane korzyści mogą znacząco przewyższyć poniesione koszty. Dzięki umiejętnościom headhuntera możliwe jest zatrudnienie w przedsiębiorstwie wysoko wykwalifikowanych pracowników. Sprawi to, że znacząco zwiększą się przychody osiągane przez firmę, dlatego warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Specjaliści stanowią prawdziwy kapitał dla przedsiębiorstwa, z którym współpracują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *