poszukiwani pracownicy fizyczni

Pracownicy fizyczni przodują na rynku pracy

Pracownicy fizyczni należą obecnie do jednych z bardziej pożądanych grup zawodowych. Zapotrzebowanie na usługi fachowców stale rośnie, więc można stwierdzić, że to właśnie oni w głównej mierze tworzą rzeczywistość na rynku pracy. O czym informują dane statystyczne? Czy podwyżki wypłat są powszechnym zjawiskiem?

Pracownicy fizyczni z coraz wyższymi pensjami

Zmiany na korzyść pracowników fizycznych można zauważyć, biorąc pod uwagę dwie kwestie:

  • ponad połowa fachowców (niemal 52%) deklaruje, że otrzymała podwyżkę pensji,
  • fachowcy coraz chętniej i śmielej ubiegają się o podwyżkę pensji (aż 46% pracowników fizycznych robiło to w ciągu ostatniego roku).

Tzw. boom na pracowników fizycznych można łatwo zauważyć podczas przeglądania ofert pracy. Więcej niż co czwarte ogłoszenie było do nich kierowane.

Walka o pracowników fizycznych to głównie podwyżki, ale nie tylko

Mimo że głównym czynnikiem, który decyduje o wyborze danej pracy, jest pensja, którą oferuje pracodawca, nie jest to jedyna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę podczas zabiegania o pracownika fizycznego. Wśród pożądanych przez fachowców cech miejsca pracy wymienić można m.in.:

  • małą rotację w firmie,
  • miłą atmosferę w firmie (nawet, jeśli wiąże się to z mniejszymi szansami rozwoju),
  • stabilną pozycję rynkową (nawet, jeśli oznacza to niższe zarobki, niż w oferują inne, mniej stabilne firmy).

Walka pracodawcy o fachowca powinna więc przebiegać na wielu poziomach. Nie da się ukryć jednak, że rosnące zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, daje im silną pozycję na rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *